Zápasy SK Pedagog - od 27.5. do 28.5.2017

Extraliga MD - Skupina o umístění
HBC Olymp J.Hradec logo JHradec 50 1:8 Pedagog 50 SK Pedagog ČB

Podrobnosti k zápasům jsou převzaty ze serveru www.hokejbal-jih.cz. Autoři článků: Petr Kaše, Barbora Smudková

MČR MD

HBC Olymp J.Hradec - SK Pedagog České Budějovice  1:8 (0:5,0:0,1:3)

V neděli dostali jindřichohradečtí dorostenci poslední šanci na získání prvních bodů, lídr dohrávkové tabulky byl ale zásadně proti. Pedagog se ujal vedení v páté minutě střelou Martina Nerudy, v osmé minutě přidal druhý gól Matyáš Welser, na 0:3 pak zvýšil Štěpán Procházka. V poslední minutě první třetiny si pak Budějovičtí vybrali svou šťastnou minutku – během čtrnácti vteřin zvýšili dvěma zásahy na 0:5 Pavel Chudomel a Patrik Stankay. Podobně jako v utkání s Prachaticemi byla druhá třetina co se týče střeleckého apetitu chladnější, s tím rozdílem, že tentokrát si musely oba týmy počkat na gól až do poslední části. Tu otevřel v 39. minutě Matyáš Weiser, sedmý zásah Pedagogu zaznamenal Štěpán Procházka. Tři minuty před koncem utkání se konečně jeden z nemnoha úniků podařil také Jindřichovu Hradci – za záda Karla Nerudy v brance Budějovic míček doputoval po ose František Švábirt a Bára Matějková. Pedagog ale Olympu radost ze závěrečného gólu utkání nedopřál. O dvacet sekund později vstřelil osmý gól hostí Lukáš Zelenka.