Střely na bránuStřely na bránu (31 x) - Čapek Vít
Obdržené gólyObdržené góly (3 x) - Čapek Vít
10:57Gól v přesilovceGól v přesilovce (2:0) - Jurka MichalPřihrávka Pech Jan
14:44VyloučeníVyloučení (2.min) - Neruda Martin
29:58VyloučeníVyloučení (2.min) - Malecha Matyáš
45:00Gól z nájezduGól z nájezdu (3:2) - Malecha Matyáš

Po týdenní pauze v extralize mladšího dorostu opět nastoupil jihočeský Pedagog. Do sobotního utkání proti Ústí nad Labem šel Pedagog s jistotou, Severočeši měli zatím na kontě jen dva body z Kyjova. Do extraligy ale na rozdíl od kvalifikace Budějovice nevkročily správnou nohou a tak ve vzduchu visela nervozita.
V první části jasně diktoval spád utkání domácí tým, od páté minuty dokonce díky staršímu žákovi Martinu Nerudovi vedl. Náskok v jedenácté minutě navýšil na 2:0 ještě Michal Jurka s asistencí Jana Pecha. „Utkání začalo klasicky, jako každý náš domácí zápas. V první třetině rychlé vedení a od druhé třetiny pak zase trápení až do konce,“ nastínil další vývoj utkání trenér Bedřich Smudek. V druhé třetině se Ústí podařilo zásahem Dominika Čelluňuka stáhnout rozdíl na 2:1, domácí se navíc nechali rozhodit zraněním kapitána Smudka, který se do zápasu vrátil až v posledních minutách zápasu. To už totiž bylo vyrovnáno, o gól na 2:2 se zasloužil Jan Rychtář, a Pedagog se marně pokoušel vstřelit branku zaručující plný počet bodů. V základním hracím čase se tak nerozhodlo, tři body se musely dělit v samostatných stříleních. Vítězný nájezd nakonec ukořistily Budějovice, Rechtorika v brance hostí prostřelil Dominik Nechvátal.

Autor komentáře: Barbora Smudková